ساخت تاج گل


مواد مورد نياز

1- يكعدد بشقاب كاغذي
2- كاغذ رنگي
3- چسب مايع
4- وسايل نقاشي مثل گواش يا ماژيك
5- قيچي
6- در صورت دلخواه اكليل يا روبان رنگي
طرز ساخت

مانند شكل بشقاب كاغذي را به 8 تكه مساوي تقسيم مي كنيم و با قيچي در مركز بشقاب شكافي ايجاد مي كنيم و از روي خطوط تا دو سانتيمتري لبه بشقاب مي بريم .
تكه هاي مثلثي شكلي كه در اثر بريدن ايجاد شده است به سمت بيرون تا كنيد . بعد بشقاب را با رنگ سبز گواش رنگ كنيد و بگذاريد تا خشك شود .
روي كاغذ رنگي تعدادي گل را در رنگهاي مختلف بكشيد و دور آنرا ببريد .
گلهاي رنگي را به لبه هاي مثلثي كلاه بچسبانيد مي توانيد با مواد درخشان كننده مثل اكليل يا با استفاده از روبان در رنگهاي مختلف كلاه خود را زيباتر كنيد بغير از گل مي توانيد با استفاده از اشكال مختلف ، كلاه هاي متنوعي براي دوستان خود درست كنيد برگرفته از وب سایته کودکان

در این نوشته روش درست کردن کاردستی پلاتی پوس با استفاده از دورریختنی هایی مثل بطری خالی و چنگال یک بار مصرف آموزش داده شده است.

 

کاردستی بازیافتی و زیبای پلاتی پوس را می توان به عنوان اسباب بازی دست ساز و خانگی مورد استفاده قرار دارد. طرز درست کردن این کاردستی جالب را ادامه ببینید.

 

برای درست کردن کاردستی زیبا و قشنگ پلاتی پوس ، به مواد زیر احتیاج دارید:

چسب کاغذی

بطری خالی ( آب معدنی یا نوشابه)

رنگ اکریلیک یا مداد شمعی

چهار عدد چنگال پلاستیکی

یک جعبه ی خالی مقوایی و یا مقوا

برای ساختن این پلاتی پوس زیبا از دور ریختنی ها؛ ابتدا مانند عکس زیر بطری را کاملا با چسب کاغذی بپوشانید ( دقت کنید ته بطری را با چسب کاغذی نپوشانید ).

سپس ۲ تکه ای از  مقوای جعبه ی خالی خود را برای منقار پلاتی پوس ببرید .یک تکه برای منقار بالایی و تکه دیگر برای منقار پایینی . سپس مانند تصویر زیر منقار را با چسب کاغذی به بالای بطری بچسبانید. توضیح اینکه برای اینکه منقار پلاتی پوس شکل خوبی داشته باشد ،گاهی نیاز به برش مجدد برای رسیدن به شکل مطلوب دارد.

حال محل سر پلاتی پوس را باچند لایه چسب کاغذی بپوشانید تا تنگ شدگی بطری مشخص نشود.

 

سپس نوبت به دم پلاتی پوس می رسد. دو تکه ی برش خرده ی مقوا را مانند عکس زیر به هم چسبانده و به انتهای بطری بچسبانید تا دم پلاتی پوس درست شود.

می توانید دو تکه بزرگ مقوای مستطیل را  ابتدا چسبانده و سپس روی بطری، به شکل دم قیچی نمایید.

همچنین پاهای کاردستی را با استفاده از چنگال های یک بار مصرف مانند تصویر درست کنید و روی بدن حیوان با چسب کاغذی محکم کنید. تنظیم پاها را طوری انجام دهید که کاردستی به خوبی روی میز بایستد و مثلا یک پا کوتاهتر یا بلند تر نباشد.

 

تا این مرحله اجزای اصلی بدن پلاتی پوس درست شده است و فقط لازم است با استفاده از چسب کاغذی،بدن، منقار و دم پلاتی پوس  را با  لایه های بیشتری از چسب کاغذی بپوشانید و شکل دهید. بعد مانند عکس زیر چشم کاردستی را فرم دهید.

 

در این مرحله نوبت به ایجاد بافت روی بدن پلاتی پوس می شود. برای این کار می توانید مانند عکس زیر؛ تکه هایی از چسب کاغذی را به طور نامنظم ببرید و روی بدن پلاتی پوس بچسبانید تا مثل عکس زیر حالتی ناصاف مشابه خز، روی بدن حیوان ایجاد کند.

 

سپس چشم پلاتی پوس را با گلوله کردن تکه ای از چسب کاغذی درست کنید.

در مرحله بعد پلاتی پوس را با استفاده از مارکر، ماژیک ، پاستل روغنی یا رنگ اکریلیلک / گواش به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید.

پلاتی پوس زیبای شما آماده است.

www.bandarstudents.blogfa.com

این توپ های تزیینی علاوه بر زیبایی ، بسیار راحت و ساده ساخته می شوند و می توان از آن ها در تزیینات تولد و ... استفاده کرد . . این فعالیت برای کودکانی که در مقطع ابتدایی هستند مفید و جذاب است .

مواد مورد نیاز برای ساختن توپ های تزیینی :

 - کاموا ( در این کاردستی از چهار رنگ مختلف کاموا استفاده شده است .)
 ـ بادکنک به تعداد دلخواه
 ـ چسب کاردستی

www.bandarstudents.blogfa.com

www.bandarstudents.blogfa.com

مراحل آموزش کاردستی :

در ظرفی مقداری آب و چسب را با هم مخلوط کنید . توجه داشته باشید که مخلوط زیاد رقیق نشود .

www.bandarstudents.blogfa.com

بادکنک را به اندازه ای که توپ ها را در نظر دارید باد کنید . کاموا در ظرف چسب فرو کنید تا خیس شود . حالا کاموا را به دور بادکنک بپیچید . برای پیچاندن کاموا به دور بادکنک قاعده خاصی وجود ندارد و شما می توانید به هر جهتی که تمایل دارید کاموا را بپیچید .

www.bandarstudents.blogfa.com

پس از اتمام کار کاموا را قطع کنید و برای ممانعت از باز شدن مجدد آن ،  سر کاموا را در زیر کامواهای دیگر فرو ببرید .

www.bandarstudents.blogfa.com

یکبار دیگر تمام بادکنک را در چسب بغلتانید . دقت کنید که بادکنک را فشار ندهید .

www.bandarstudents.blogfa.com

به میزان دلخواه از این توپ های رنگین بسازید . سپس همه ی آن ها برای چند ساعت در محیطی قرار دهید که کاملا خشک شوند .

www.bandarstudents.blogfa.com

هنگامی که نخ های کاموا کاملا خشک شد با سوزن بادکنک را بترکانید و اضافه های بادکنک را خارج کنید .

www.bandarstudents.blogfa.com

به این ترتیب شما توپ های کاموایی زیبایی را خواهید ساخت ._________________

 

 

کرم کاغذي

کرم کاغذي

مواد مورد نياز: کاغذ رنگي در دو رنگ، قيچي، چسب، خط کش و ماژيک يا مداد.
 
طرز ساخت: دو نوار کاغذي به طول تقريبا 30 سانتيمتر و عرض 2 سانتيمتر ببريد. از هر رنگ فقط يک عدد، البته شما مي توانيد طول آن را بيشتر کنيد اگر مي خواهيد کرم شما بزرگتر باشد. دو نوار کاغذي را عمود برروي هم قرار دهيد و سرشان را با چسب بچسبانيد. سپس نوار اولي را که در زير قرار دارد روي نوار بالايي تا کنيد. نوار دوم را به سمت بالا روي نوار اول تا کنيد. اين دو مرحله را اينقدر تکرار کنيد که به انتهاي نوار برسيد. بعد انتهاي آن را را چسب بزنيد. براي چشم و دهان هم مي توانيد با ماژيک يا مداد آن را بکشيد يا از چشم هاي آماده که در فروشگاه ها موجود است استفاده کنيد.

كار :
يك لنگه جوراب كتاني
كمي فوم يا پنبه يا هر چيزي براي پر كردن
دو تكه كش
طرز كار :
سه چهارم جوراب را از فوم پر كنيد و از انتهاي قسمت پر شده را با كش محكم ببنديد
قسمت باقيمانده جوراب را با قيچي به صورت نوارهاي ببريدو روي قسمت پرشده پخش كنيدبراي درست كردن بيني كمي از فومي كه بين صورت قرار داردبا سرانگشت خود به بيرون برانيدو با كمي كش دور آن را محكن كنيدبراي درست كردن چشم و دهان از رنگهاي گواش استفاده كنيد. همچنين مي توانيد موها را هم رنگ كنيد